Call Us Today/WhatsAPP

(+86)-138-128-59969
Şişirme makinesi ile ekstrüzyon şişirme makinesi arasındaki fark nedir?
You are here: Home » News » News » Şişirme makinesi ile ekstrüzyon şişirme makinesi arasındaki fark nedir?

Şişirme makinesi ile ekstrüzyon şişirme makinesi arasındaki fark nedir?

Views: 0     Author: Site Editor     Publish Time: 2022-08-11      Origin: Site

Şişirme makinesi ile ekstrüzyon şişirme makinesi arasındaki fark nedir?

Şişirme makinesi ile şişe şişirme makinesi arasındaki fark nedir? Şişirme makineleri ve şişe şişirme makineleri, endüstride yaygın olarak kullanılan plastik üretim ekipmanlarıdır. Pazar geniş bir alanı kapsıyor ve birçok benzerlik var. Birçok üretici var. Bu nedenle, insanlar genellikle bir şişirme makinesine mi yoksa bir şişe şişirme makinesine mi ihtiyaç duyduklarını söyleyemezler. Yanlış üretici bulursanız, bir istişareden sonra üretilmediğini bileceksiniz. Bu makale, şişirme makinesi ile şişe şişirme makinesi arasındaki farkı birçok yönden tanıtacaktır. Birlikte anlayalım.

MEPER blow molding machine

Şişirme makinesinin tanıtımı

Şişirme makinesi, bir tür plastik makine işleme ekipmanıdır. Sıvı plastik püskürtüldükten sonra, plastik gövde, bir ürün yapmak için makineden esen rüzgar tarafından belirli bir şekle sahip bir kalıp boşluğuna üflenir. Yaygın olarak kullanılan iki plastik şişirme makinesi vardır. İki çeşit ekstrüzyon şişirme makinesi ve enjeksiyon şişirme makinesi vardır. İki tür ekipmanın temel ilkeleri temelde benzerdir. Her ikisi de önce ekstrüdere reçine ekler ve ardından bitmiş ürünü elde etmek için üfler. Fark, ekstrüzyon şişirme makinesi işleminin aşağıdaki gibidir: Ekstrüzyon-gerdirme-şişirme, enjeksiyon şişirme makinesi işlemi, enjeksiyon-gerdirme-şişirme kalıplamadır.

Şişirme kalıplama makinesinin şişirme malzemesi polietilen, polivinil klorür, polipropilen, polistiren, lineer polyester, polikarbonat, poliamid, selüloz asetat ve poliasetal reçineden seçilebilir. Üretilen ürün hacmi birkaç litreden binlerce litreye kadar değişebilmekte ve üretilen yüksek yoğunluklu polietilen ürünler gıda, kimyasal ve işleme sıvı ambalajlarında yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Üretilen polivinil klorür, yüksek şeffaflığı ve hava sızdırmazlığı nedeniyle kozmetik ve yıkama endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve ayrıca gıda kaplarında ve gazlı içecek ambalajlarında da kullanılmaktadır.

Şişirme makinesinin avantajı, şişirme makinesi tarafından işlenen plastik kabın yüksek kalınlığa, korozyon direncine ve aşınma direncine sahip olması ve seramik kabın bir parçasının yerini alabilmesidir. Ek olarak, şişirme ürünü kabının maliyeti düşüktür ve işleme zorluğu düşüktür. ,verimli.

MP70FS

Şişirme makinesi tanıtımı

Şişe şişirme makinesi adından da anlaşılacağı gibi şişe üreten bir makinedir. Plastik parçacıkları yumuşatır ve sıvı hale getirir ve ardından erimiş ön kalıpları farklı şişelere üfler. Yaygın üflemeli kalıplama makineleri, ekstrüzyon üflemeli kalıplama makinelerini, enjeksiyonlu üflemeli kalıplama makinelerini ve enjeksiyonlu üflemeli kalıplama makinelerini içerir. Üç çeşit şişe makinesi ve özel yapılı şişe şişirme makinesi vardır.

Üfleme işleminde ayrıca tek aşamalı üfleme yöntemi ve iki aşamalı üfleme yöntemine ayrılmıştır. İki aşamalı üfleme yönteminin çoğu yaygın olarak kullanılır. Bitmiş kalıba gidin, yüksek basınçla şişirin ve istediğiniz şekle üfleyin. Şişirme-gerdirme işlemi iki yönlü bir gerdirmedir, bu nedenle bu işlemde şişe duvarının mekanik özelliklerini arttırmak ve çekme, çekme ve darbe dayanımını arttırmak için PET zincirleri uzatılır ve iki yönde düzenlenir. Bu esneme de sınırlıdır ve çok fazla esnetilemez. Germe-üfleme oranını kontrol etmek gereklidir.

machine mould

Şişirme makinesi tarafından üretilen kabın fiyatı nispeten yüksektir, bu nedenle içecek, ilaç, kozmetik, gıda işleme ve diğer endüstrilerde genellikle cam kaplar yerine kullanılır.

Şişirme makinesi ile şişe şişirme makinesi arasındaki fark

1. İlkeler farklıdır. Yukarıda editör, iki tür mekanik ekipmanın çalışma prensiplerini yazmak ve tanıtmak istiyor. İkisinin plastik üretim prensipleri arasında belli bir fark olduğu görülmektedir. Şişirme makinesinin üretim süreci ekstrüzyon/enjeksiyon-gerdirmedir. - Şişirme, şişirme makinesi, tek aşamalı bir üfleme yöntemi ve iki aşamalı bir üfleme yöntemidir.

2. Üretim kalemleri farklıdır. Şişe üfleme makinesi, şişeyi üfleyen makineyi ifade eder. Şişe üfleme makinesinin üretimi uygun ve kullanışlıdır ve kalıplama hacmi büyüktür. . Şişirme kalıplama makineleri, plastiğin bir vidalı ekstrüderde eritilmesini ve nicel olarak ekstrüde edilmesini, ağız filmi ile oluşturulmasını ve daha sonra daha büyük variller veya uyarı sütunları, tepsiler, yüzer variller vb. üretmek için kullanılan eksiksiz ürünler elde etmek için soğutulmasını gerektirir. üflemeli ürün.

3. Özellikler farklıdır. Şişirme makinesi, yüksek kalınlıkta korozyon direnci ve aşınma direnci özelliklerine sahiptir. Kalıp kafası ayrıca deşarjı daha düzgün ve pürüzsüz hale getirmek için krom kaplı vida mandrel yapısını benimser ve şişirilmiş film daha iyi tamamlanabilir. karmaşık yapı 

Film üfleme makinesinin çıkış gazı daha homojendir ve kaldırma ünitesi ayrıca üretim ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen kare bir çerçeve yapısına sahiptir.

Yukarıdakiler, şişirme makinesi ile şişe şişirme makinesi arasındaki farkla ilgilidir. Daha fazla bilgi için MEPER MAKİNA'ya dikkat etmeyi unutmayınız.

make inquiry MEPER

Global blow molding machine solutions supplier

QUICK LINKS

PRODUCT LIST

Call Now For Service!

(+86)-138-128-59969
Copyright 2022 MEPER Machine